Keramika / Aromaterapie

Nejprodávanější v kategorii Keramika / Aromaterapie

NOBILIS TILIA Keramická destička Více informací  Skladem NOBILIS TILIA Keramická destička Keramická destička na éterické oleje. 85 47 -45%
NOBILIS TILIA Keramická destička s logem FYTO-kosmetika.cz Více informací Akce 24 hodin - zboží Vám doručíme do 24 hodin* NOBILIS TILIA Keramická destička s logem FYTO-kosmetika.cz Keramická destička na éterické oleje s naším logem FYTO-KOSMETIKA.CZ. Ruční výroba 70 od 35 -50%

Neglazovaná keramika dobře absorbuje éterický olej, jehož pár kapek provoní interiér pokoje, čekárny či auta na několik hodin.

Působí-li éterické oleje svou biologickou aktivitou na živý organizmus, pak hovoříme o AROMATERAPII.

V aromaterapii pracujeme s aromaterapeutickými preparáty, jejichž základem jsou ÉTERICKÉ OLEJE, získávané právě z rostlinných silicí. Další důležitou složkou jsou ROSTLINNÉ OLEJE. Jejich bioaktivita je rovněž významná, avšak působí ve srovnání s éterickými oleji na jiné biochemické úrovni. 

Rozdíl mezi éterickými oleji a rostlinnými oleji z hlediska chemického je značný. Éterické oleje jsou látky těkavé, nestálé, bezbarvé či barevné kapaliny rozdílné viskozity. Nejsou mísitelné s vodou. Dobře se rozpouštějí v rostlinných olejích, v medu, v lihu, tučném mléce a smetaně. Obsahují uhlovodíky a kyslíkaté látky, které jsou hlavními nositeli jejich vonných a chuťových vlastností. Oproti tomu rostlinné oleje patří mezi tuky, jsou to směsi lipidů.