ENERGY Balíček Štítná žláza 1 set

Imunitní systém-Alergie (2)
 • Imunitní systém-Alergie (2)
 • Vironal (2)
24 hodin - zboží Vám doručíme do 24 hodin*

Kompletní specifikace Štítná žláza je orgán, který řadíme ke žlázám s vnitřní sekrecí. Znamená to, že své produkty (hormony) vylučuje přímo do krve. Touto cestou se dostávají do celého lidského těla a ovlivńují jednotlivé… Více informací

 K dodání do 2-5 dnů
2 532
2 202 bez DPH
DPH:
15 %
Vyberte variantu
ks
Doprava zdarma na tento produkt
Výrobce:
ENERGY
Záruka:
2 roky
Přidat k porovnání

Kompletní specifikace

Štítná žláza je orgán, který řadíme ke žlázám s vnitřní sekrecí. Znamená to, že své produkty (hormony) vylučuje přímo do krve. Touto cestou se dostávají do celého lidského těla a ovlivńují jednotlivé systémy a orgány. Štítná žláze je uložena v oblasti krku po stranách hrtanu a svým tvarem připomýná motýla. Skládá se z pravévo a levého laloku, které jsou spojeny můstkem. Za normálních okolností není na krku ani hmatná, ani viditelná. Činnost štítné žlázy je z podvěsku mozkového pomocí TSH hormonu (thyreostimulační hormon). Samotná činnost štítné žlázy spočívá v sekreci dvou důležitých hormonů. Pro zjednodušení se označují jako T3 (trijodtyronin) a T4 (tyroxin). Základní podmínkou pro tvorbu těchto hormonů je kromě enzymatického vybavení organismu dostatečný přívod jódu. Hormony štítné žlázy zasahují do všech metabolických dějů, látkové přeměny živin, správného růstu a vývoje organismu. Jsou důležité pro okysličování buněk a zvyšují účinek jiných hormonů. Třetí hormon se nazývá kalcitonin a řídí ukládání vápníku z krve do kostí. Mezi základní vyšetřovací metody patří vyšetření krve na hladinu hormonů štítné žlázy a ultrazvukové vyšetření. Léčením onemocnění štítné žlázy se zabývá specialista - endokrinolog.

Onemocnění štítné žlázy

Změny tvaru štítné žlázy (morfologické změny)

 • Struma - jako strumu označujeme jakékoliv zvětšní štítné žlázy. V některých případech je struma viditelná pouhým okem. Může způsobovat tlak v krku, polykací nebo dechové potíže. Příčiny vzniku strumy mohou být různé. Nejčastější příčinou je nedostatek jódu. Pokud struma nezpůsobuje zdravotní problémy, léčba není nutná a pacienti jsou pouze sledováni. Způsobuje-li funkční změny štítné žlázy, dodáváme hormony štítné žlázy, nebo léky s obsahem jódu. Krajní metodou je chirurgické odstranění části, nebo celé štítné žlázy. Po tomto zákroku je pacient odkázán na celoživotní užívání syntetických hormonů ve formě tablet.
 • Uzel - je tvořen shlukem pozměněné tkáně žlázy, který tam nepatří. Může být jeden, nebo několik. Uzly jsou většinou nezhoubné povahy. Hormonálně mohou být němé (studené uzly), nebo aktivní (horké uzly. Klasická léčba vyžaduje sledování pacienta, součástí observace je vyšetření krve a ultrazvukové vyšetření štítné žlázy 1x ročně.
 • Cysta - jedná se o dutinku vyplněnou čirou tekutinou nebo krví. Nejčastěji vzniká po proběhlé virové infekci. Klasická léčba spočívá v punkci a odsátí tekutiny, nebo operačním odstraněním cysty.

Funkční poruchy štítné žlázy

 • Snížená činnost štítné žlázy (hypotyreóza) vede k nedostatečné tvorbě hormonů štítné žlázy. Nejběžnější příčinou je autoimunitní zánět, chirurgické odstranění štítné žlázy, nebo nedostatečný přívod jódu do organismu.Jedná se o nejčastější onemocnění štítné žlázy v praxi vůbec. Vyšší výskyt onemocnění bývá v tzv. endemických oblastech, v České republice například na Valašsku nebo ve východních Čechách. Důvod není znám, spekuluje se o kvalitě půdy a vody.Projevy onemocnění vyplývají ze zpomalení metabolických jevů v organismu a znamenají zpomalení prakticky všech dějů v těle. Objevuje se hlavně únava, pocity chladu, snížení výkonnosti a problémy s vlasy a nehty. Snížená činnost štítné žlázy způsobuje často zvýšení hladiny cholesterolu v krvi i přes vyváženou dietu a dostatečnou pohybovou aktivitu pacienta. Klasická léčba snížené činnosti spočívá v náhradě chybějících hormonů ve formě tablet (Euthyrox, Letrox). Léčba je dlouhodobá, často celoživotní.
 • Zvýšená činnost štítné žlázy (hypertyreóza) vede k nadprodukci hormonů štítné žlázy, která neodpovídá potřebám organismu. Příčiny mohou být různé. K nejčastějším patří stimulace žlázy při autoimunitním onemocnění, kdy je žláza drážděna ke zvýšené produkci. Příčinou může být i hormonálně aktivní uzel, nádor a další. Příznaky tvoří zrcadlový obraz popsaných změn při snížené činnosti. Klasická léčba se zahájí podáváním léků na tlumení činnosti štítné žlázy (Thyrozol, Carbimazol). Používání tzv. radiojódu je u nás méně časté a je alternativou k operačnímu řešení, které znamená definitivní odstranění štítné žlázy u zvláště složitých případů.

Záněty štítné žlázy

 • Akutní zánět štítné žlázy je způsoben bakteriální infekcí. Projevuje se bolestí a zduřením štítné žlázy, zarudnutím kůže nad štítnicí a horečkou. léčí se antibiotiky.
 • Chronický autoimunitní zánět štítné žlázy vzniká v důsledku poruchy imunity, která vede k tvorbě protilátek proti vlastní štítné žláze. Výskyt v populaci je značný a má tendenci narůstat. Často pozorujeme dědičnou zátěž, zejména po ženské linii. Zpočátku je činnost štítné žlázy v normě, ale v průběhu let se její výkonnost snižuje. Klasická léčba - podávají se syntetické hormony.
zdravotní potíže snížená činnost zvýšená činnost
oběhové nízká tepová frekvence vysoká tepová frekvence, srdeční arytmie, bušení srdce
kožní suchá, chladná kůže, šupící se pokožka teplá, opocená kůže, padání vlasů, lámání nehtů, svědivá pokožka
nervové zpomalené reakce a reflexy zrychlené reakce a reflexy, třesy
zažívací zácpa, nechutenství průjem, nadměrný hlad
psychické spavost, únava nespavost, neklid
pohybové svalová ztuhlost svalová ochablost
oční otoky víček, tlak v očích pálení očí a slzení, otoky kolem očí
vztah k teplu zimomřivost, studené ruce a nohy nesnášenlivost tepla, pocení
hmotnost přibývání na váze hubnutí

Onemocnění štítné žlázy a přípravky Energy

Produkty představují šetrnou alternativu klasické medicíny zejména u strumy a diskrétního snížení funkce štítné žlázy. Po poradě s lékařem je možná kombinace i s klasickými léky. Hlavní přínos spočívá v harmonizaci funkce štítné žlázy i celého hormonálního systému.

Hlavní produkty

Gynex je základní produkt pro harmonizaci celého hormonálního systému, se zaměřením na štítnou žlázu. Přínos zejména u snížení funkce štítné žlázy. Korolen ovlivňuje funkce centrálního nervového systému. Harmonizuje sekreci řídícího hormonu pro činnost štítné žlázy (TSH). Vhodný pro její sníženou i zvýšenou funkci. Vitamarin kapsle s obsahem rybích omega - 3 mastných kyselin, jódu, vitaminu D, E. Má protizánětlivé účinky, podporuje činnost štítné žlázy a snižuje cholesterol.

Doplňkové produkty

Cytovital je krém určený k regeneraci hormonálního systému a regeneraci buněk. Natírá se zevně přímo na štítnou žlázu. Vhodný zejména u strumy a při snížené funkci. Fytomineral je komplex všech potřebných minerálů, včetně jódu, pro správnou funkci štítné žlázy i celého organismu. koloidní forma produktu zarušuje jejich maximální vstřebatelnost. Imunosan obsahuje účinné látky typu betaglukanů, izoflavonů a antioxidantů s harmonizačním účinkem na imunitní systém. Podává se zejména u autoimunitních zánětů štítné žlázy spojených s její sníženou funkcí. Regalen má vztah ke štítné žláze z pohledu TCM, která ji přidružuje k prvku dřevo. Přínos má zejména při výskytu uzlů.

Obsah balíčku:

 • Gynex 30 m (pro podrobné informace klikněte)
 • Korolen 30 ml (pro podrobné informace klikněte)
 • Vitamarin 180 kapslí (pro podrobné informace klikněte)
 • Cytovital 50 ml (pro podrobné informace klikněte)
 • Fytomineral 100 ml (pro podrobné informace klikněte)
 • Imunosan 90 kapslí (pro podrobné informace klikněte)
 • Regalen 30 ml (pro podrobné informace klikněte)
Vironal (2)

Uživatelská recenze produktu ENERGY Balíček Štítná žláza 1 set

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů

ENERGY
Trojská 201/39
171 00 Praha 7
Česká republika
www.energy-produkty.cz


Počátkem 90. let založená česká společnost ENERGY představuje dnes nadnárodní seskupení sdružující pod svým názvem pobočky a zastoupení v různých částech světa. Výrobky společnosti ENERGY jsou vyrobeny z vysoce účinných, zaručeně přírodních produktů, sestavených podle principů staré čínské medicíny, avšak s využitím nejnovějších poznatků fytoterapie, homeopatie, krystaloterapie a biorezonance. Prostřednictvím vlastního výzkumu zaručuje značka ENERGY zákazníkům co možná nejkvalitnější a nejčistší výrobní postupy a v tomto směru se již dnes řadí ke světové špičce. Po ošetření těmito produkty je pleť dobře zásobena kyslíkem a pestrou paletou minerálů, vitaminů a celou řadou biologických látek se silným regeneračním a vitalizujícím účinkem na buňky kůže.


Naše filozofie
Filozofie firmy Energy je založená na celostním přístupu k člověku a chápe tělo i mysl jako propojené součásti jednoho energetického systému. Optimální spolupráce obojího je pak základním předpokladem zdraví celého organismu. Důraz klademe tedy nejen na prevenci jednotlivých zdravotních problémů, ale snažíme se zaměřit pozornost každého klienta do jeho vlastního středu.

Čím se zabýváme
Sortiment společnosti Energy tvoří ucelená nabídka přírodních bioinformačních produktů, které vycházejí z principů staré čínské medicíny s využitím nejnovějších poznatků fytoterapie, krystaloterapie, homeopatie a moderních bioinformačních metod. Bioinformační přípravky působí na lidský organismus ve dvou úrovních – přírodní účinné látky ovlivňují přímo tělesné orgány a bioinformace působí díky principu biorezonance na řídící podkorová centra v mozku. Dochází tak k zesílení léčebného účinku přítomných přírodních látek a k celkové harmonizaci organismu člověka. Základem produktové nabídky je pět hloubkově působících bylinných koncentrátů a pět bylinných krémů, které tvoří ucelený systém Regenerace v Pentagramu®. Tyto přípravky korespondují s energiemi pěti základních přírodních prvků, jejichž vzájemná součinnost je podle tradiční čínské medicíny klíčem ke zdraví. Tento systém přispívá k detoxikaci a regeneraci celého organismu nebo působí cíleně podle povahy konkrétního zdravotního problému. Produkty Pentagramu® lze kombinovat s ostatními našimi výrobky, jejichž sortiment se neustále rozšiřuje.