Bergamot

FLORASCENT Přírodní parfém Regia, Aqua Aromatica Více informací FLORASCENT Přírodní parfém Regia, Aqua Aromatica Nejryzejší pocit osvěžení   Dámská vůně. Oživující bergamot, pulzující citron a harmonizující rozmarýn se šalvějí tvoří klasické ingredience kolín od 1 415
FLORASCENT Přírodní parfém Lavande, Aqua Aromatica Více informací Akce FLORASCENT Přírodní parfém Lavande, Aqua Aromatica Dámská vůně. Nejjemnější levandule přináší nádhernou čerstvou atmosféru podtrženou osvěžující chutí šalvěje a tymiánu. Základ toaletní vody tvoří rafinovaná kompozice dřevité, kořeněné vůně devaterníku a ambry. Svěží a přitom lehce trpká vůně osvěží tělo i mysl a prosvětlí celý den. Pro všechny, kteří milují vůni Provence. od 1 492 -5%

BergamotBergamot (Citrus Aurantium)pochází z Itálie-z Lombarie. Jedná se o strom vysoký cca 10 m. Plody jsou podobné hruškám, mají kyselou, nahořklou chuť a krásně voní.

Silice Bergamotu se používá při bolestech v krku a angíně, mícháme ji s citronem. Pokud vytvoříme směs s eukalyptem, zlepšuje dýchání. A pokud si přejeme vyčistit vzduch v zakouřené místnosti, namícháme směs s myrtou a citronem, nakapeme do aromalampy a zapálíme pod ní svíčku. Do koupele si nakapeme pár kapek smíchaných se lžíčí mléka při infekci močových cest.

Bergamot využíváme při nervovém napětí, úzkosti jako antidepresivum, také jako antiseptikum a antispazmatikum. Je účinný v boji s opary, podporuje hojení, zajizvuje.

V současné době je bergamot jednou z nejpoužívanějších ingrediencí kosmetického průmyslu. Jeho přirozená vlastnost je šíření klidu a duševní vyrovnanosti.

Studie ukazují, že bergamot vyrovnává emoce a náladu, díky vyrovnání aktivity hypothalamu. Čicháním bergamotového oleje můžeme stabilizovat emecionálně nevyrovnanou osobu. Bergamotový olej vyvolává pocity štestí a radosti a obnovuje sebedůvěru.

V časech smutku a žalu, bergamotový olej pomáhá léčit emoční rány a pomáhá při obnově pocitů lásky.