Citronová tráva

Nejprodávanější v kategorii Citronová tráva

NOBILIS TILIA Deodorant Cedr-Santal Více informací Akce CPK bio NOBILIS TILIA Deodorant Cedr-Santal Receptura přírodního deodorantu kombinuje působení multifunkčních emulgátorů a zinečnatých iontů do silných antimikrobiálních účinků. Deodorant má mírný antiperspirační účinek díky obsahu organicky vázaného zinku, a tak nebrání přirozeným funkcím pokožky. Antimikrobiální složky pohlcují bakterie způsobující pach potu. Éterické oleje jsou fixovány na speciálním škrobu a dochází tak k jejich pozvolnému uvolňování v závislosti na teplotě. Čím více se zvyšuje tělesná námaha a teplota, tím více účinn od 239
Citronová tráva (Cymbopogon citratus), neboli Lemongras se u nás pěstuje jako tkzv.přenosná rostlina. Není mrazuvzdorná,takže se pěstuje od jara do podzimu na zahradě(slunečné stanoviště) v květináči a na zimu se přenese do bytu,kde přezimuje buď při teplotě okolo 10°C(méně zalévat) nebo při pokojové teplotě.Dorůstá výšky 120cm.
Díky její popularitě citrónová tráva našla uplatnění v celé řadě jídel. Má dlouhé, tenké, šedozelené listy které se podobají tenké zelené cibuli anglicky zvané scallion. Stvoly jsou příliš tuhé k jídlu, ale obsahují výrazné silice a chutě které se uvolňují vařením. V komplikované souhře chutí Jihovýchodní kuchyně, citrónová tráva vyrovnává chuť ostrých chili papriček, zdůrazňuje chuť máty peprné a dává říz polévkám z kokosového mléka. Citrál, základní olej který se nalézá i citrónové kůře, dává citrónové trávě její charakteristickou citrónovou chuť a vůni.
jk,