Kyselina hyaluronová


Litujeme, ale v kategorii Kyselina hyaluronová se nenalézá žádné zboží.
Zkuste své hledání začít na úvodní straně.

Kyselina hyaluronová je díky svým omlazujícím účinkům velmi známou látkou především v kosmetice a ve farmacii. Nachází se v každé buňce kožní tkáně a plní významnou roli v metabolismu buněk -hlavně pokud mluvíme o jejich hydratačních schopnostech. Kromě výjimečného působení na vrásky příznivě ovlivňuje hojení kůže, redukuje jizvy, hydratuje pokožku, rozjasňuje oči. Pokud ji užíváme v doplňku stravy, podporuje růst kvalitnějších nehtů a vlasů. Je také významnou látkou v synoviální tekutině v kloubní chrupavce, proto se často používá ke zmírnění bolesti kloubů.

Kyselina hylauronová je organická sloučenina běžně se vyskytující například v kůži, očním sklivci či ve slizovitých obalech vajíček některých živočichů. Její vlastnosti jsou víc než úžasné – dokáže na sebe navázat velké množství vody, zabraňuje ukládání kolagenu, tudíž napomáhá bezjizevnatému hojení, dá se použít pro zpomalení degradace kloubních chrupavek a v neposlední řadě má i analgetické účinky.

Donedávna byla kyselina hylauronová používána především k léčení popálenin, při operacích oka nebo byla aplikována pacientům s arterosklerózou. Nyní se ale již přidává do různých kosmetických přípravků a její využití se rozšiřuje.

Vnější upotřebení tohoto zázraku přírody umožňují receptory přímo v kůži. Proto se dá kyselina hyaluronová použít při výplni vrásek nebo hojení jizev. Tato kyselina se v naší kůži přirozeně nachází, bohužel pouze v omezeném množství, jejím dodáním se tak zvyšuje schopnost kůže vázat vodu a zvýšit její pružnost.

Kyselina hyaluronová se vyrábí – podobně jako jiné přípravky tohoto typu – z buněčného obalu jisté bakterie, ten pak prochází řadou chemických procesů, kde se čistí, dokud nevznikne gel o různé viskozitě podle typu využití.