Jak navodit klidný spánek u nejmenších

Kojenecká masáž je skvělá příležitost, jak podpořit vzájemný vztah se svým miminkem, jak posílit jeho imunitu a jak navodit sobě i jemu pohodu a klid a podpořit tak jeho klidný spánek. Jsou to chvíle něhy, sounáležitosti a uzemnění. Uvědomujete si, jak blahodárně působí masáž na vás? Děti na tom nejsou jinak. O to víc, že masírujícím nění nikdo neznámý z wellness centra, ale milující rodič. Masáž tak pro oba zúčastněné nabírá zcela jinou dimenzi. Masáž bývá také častým a velmi účinným rituálem před spaním. Jak je dnes již známo, není zdravé koupat miminko každý den, proto je dobré najít jiný uspávací rituál namísto koupání, které imunitě miminka neprospívá. Můžete tak využít blahodárných účinků masáže, posílit imunitu a využít sklidňujícího účinku před spinkáním miminka.

k masáži doporučujeme použít masážní olej Žofie, kde je vyvážená směs rostlinných olejů a pomáhá udržovat pokožku vláčnou, poskytuje ochranu namáhané pokožce i pod plenkami. Směs éterických olejů velmi příjemně voní a přináší pocit harmonie a klidu dětem i rodičům. Masážní olej je vhodný na dětské a kojenecké masáže již od devátého týdne věku. Pro pokojný spánek a snadné dýchání můžete také použít dětský osvěžovač vzduchu Majda, který provoní, pročistí a zvlhčí vzduch v místnosti. Obsahuje velmi jemnou koncentraci BIO éterických olejů, proto je vhodný už od narození na usnadnění dýchání miminka při zahlenění. Podporuje klidné dýchání a pokojný spánek, rozpouští hleny, zmírňuje zduření nosní sliznice.

A ještě jedna dobrá rada na závěr. Speciální čaj pro děti a pro navození klidného spánku - vyvážená směs léčivých bylin z českých luk a zahrádek přispívá k relaxaci a klidnému spánku, harmonizuje dýchání a zažívání. Tradiční byliny pro děti, jako je květ heřmánku a levandule, doplňují nať z meduňky a dobromysli, lipový květ a plody anýzu. Čaj podporuje normální funkci dýchacího a imunitního systému a normální funkci střevního traktu. Pomáhá udržovat pozitivní náladu vašich dětí přes den, večer je pak ideálním nápojem na dobrou noc. Snižuje napětí před spaním a napomáhá usínání, obsažený lipový květ podporuje relaxaci a důvěru. Díky dětskému bylinnému čaji se dobře vyspí nejen vaše děti, ale také vy! Čaj je vhodný pro děti od 6 měsíců.

 

soutez-promaminky-wd-pt-88581.jpeg