OXALIS Mate Green 60 g

Shou Mei  Čaj dlouhověkosti (1)

Lidový nápoj v latinské Americe, pochází z Brazílie a Argentiny. Původ mate není v čajovníku nýbrž v listu cesmíny paraguajské. Mate Green Lidový nápoj v latinské Americe, pochází z Brazílie a Argentiny. Původ mate není v… Více informací

 K dodání do 2-5 dnů
50
43 bez DPH
DPH:
15 %
Vyberte variantu
ks
Výrobce:
OXALIS
Záruka:
2 roky
Přidat k porovnání

Lidový nápoj v latinské Americe, pochází z Brazílie a Argentiny. Původ mate není v čajovníku nýbrž v listu cesmíny paraguajské.

Mate Green Lidový nápoj v latinské Americe, pochází z Brazílie a Argentiny. Původ mate není v čajovníku nýbrž v listu cesmíny paraguajské. Příprava: vodou o teplotě 80 °C zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3–5 minut louhovat. Poté přeceďte. Upozornění: Není vhodné pro děti.

Složení: listy mate
Obsah: 60 g

 

 

Tradičním životním elixírem indiánů je mate. V Jižní Americe bylo pěstováno již před mnoha tisíci lety a místní obyvatelé jej dříve pro povzbuzení žvýkali společně s listy koky. Dnes je mate převážně používáno k přípravě čaje, který se v mnoha státech Latinské Ameriky, především v Argentině, Chile, Brazílii a Paraguaji stal národním nápojem a také je zde každému návštěvníku nabízen na uvítanou. 

Čajový obřad probíhá beze spěchu – jeho cílem je navození pocitu klidu a míru v lidské duši. Odvar z mate má ale i své široké lékařské využití – například při dně v nohou a velmi často je kombinováno i s dalšími léčivými bylinami. Mate patří k indiánským pokladům a rozhodně přispívá k jejich příslovečné vitalitě a pracovní výkonnosti. Tato stále zelená rostlina (Ilex paraguariensis) byla již ve staré Americe používána k přípravě povzbudivého nápoje bohatého na vitaminy. U nás je názvem mate pojmenován pouze čaj, indiány je přídomkem “mati” nazývána malá vydlabaná tykev, ze které nápoj popíjejí pomocí stříbrné slánky zakončené plochým sítkem. 

Parametry

Typ čaje: Sypaný čaj

Druh čaje: Maté

Složení: Cesmína paraguajská

Uživatelská recenze produktu OXALIS Mate Green 60 g

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů

OXALIS
Česká republika


Typ čaje: Sypaný čaj

Druh čaje: Maté

Složení: Cesmína paraguajská