dieNikolai - novinka

dienikolai1.jpg

Naše filozofie

Díky používání unikátního složení jedinečných přírodních surovin z ekologického zemědělství, které nese již po 20 let certifikaci Demeter, pomáhají naše produkty vracet pokožce její přirozenou sílu, chrání pleť a pokožku, současně chrání i životní prostředí díky jejich přírodnímu složení i celostnímu přístupu k pěstování potřebných surovin a ingrediencí, ale i šetrné výrobě a ekologickému balení kosmetických produktů.

 

Odkud pocházíme

 

Vinařská rodina Nikolaihof pochází z Wachau, ze slunné oblasti Dunaje, kde již staří Římané před 2 000 lety zakládali své nejlepší vinice. Z kvalitních zdrojů a s láskou k přírodě se zde už po staletí vyrábějí vysoce kvalitní produkty. Již více než 40 let se přitom vinařství Nikolaihof, jako jedno z prvních vinařství na světě, ztotožňuje s antropozofickou filosofií doktora Rudolfa Steinera.

S certifikátem Demeter splňujeme nejpřísnější podmínky v biodynamice na celém světě a s hrdostí se můžeme hlásit k průkopníkům v oblasti kvality a trvale udržitelného rozvoje. Biodynamické zemědělství v Nikolaihofu nechápeme jako způsob výroby, nýbrž jako komplexní způsob života, který se odráží ve všech oblastech našeho bytí. Nejvyšším principem přitom je, abychom do zemědělství vkládali co možná nejvíce síly a energie. A to také díky tomu, že minimálně zasahujeme do přirozených procesů v přírodě.

 

Co je pro nás důležité

Vysoce kvalitní přísady z certifikovaného biodynamického zemědělství, nejlépe z místního regionu - to je zdravá filozofie firmy. Suroviny jsou zpracovávány ručně šetrným způsobem. Při tom se zcela obejdeme bez emulgátorů z palmového oleje a bez ropných derivátů (parabeny apod.), aniž bychom museli slevovat z účinku nebo ze složení produktů. Je to sice velká výzva, ale s radostí ji přijímáme. Často používáme suroviny, na jejichž blahodárné účinky se už dávno zapomnělo. Mnohé z nich jsou v dnešní době nahrazeny moderními produkty z laboratoří, což považujeme za velkou škodu, neboť v našich vinicích ve Wachau a v celém regionu existují skutečně fascinující rostliny.

 

Udržitelnost a certifikace

 

Při získávání certifikátu Demeter pro nás není důležité to, abychom nashromáždili co možná nejvíce diplomů a ocenění. Zvolili jsme proto ty nejpřísnější certifikace, aby Vám mohli zaručit jistotu ohledně obsažených látek, původu a zpracování. Základem biodynamického zemědělství Demeter je antropozofická myšlenka doktora Rudolfa Steinera – odpovědnost každého člověka za svoje činy a konání nejen vůči lidem, ale i vůči přírodě a současně i poznání, jak se tyto důsledky komplexně projeví na přirozených procesech v přírodě. V podstatě jde o to, aby se do přírody zasahovalo co možná nejméně, aby tak nebyla narušena cirkulace energie ve vesmíru.

Certifikát Demeter je díky své komplexnosti a dalšímu dynamickému vývoji jedinečným způsobem upraven tak, aby odpovídal výzvám dnešní doby. Mimo jiné je kupříkladu zakázáno používání minerálních olejů, benzolu nebo hexanu, butylenglykolu nebo propylenglykolu, používání genové techniky a nanočástic, radioaktivní ozařování nebo plynování.

 cer_demeter.gif

Čím si tedy při koupi produktů s označením Demeter můžete být jisti?

Kdybychom měli jít do detailů, měli bychom materiálů na celodenní přednášku, kde by bylo možné představit rozdíly mezi komerční kosmetikou, obecnou bio kosmetikou a biodynamickou kosmetikou s certifikací Demeter, mezi jejiž výrobci je dieNikolai bezkonkurenční jedničkou.

Přírodní složení produktů

V kosmetice nenajdete tyto látky: minerální oleje, látky na bázi ropy, benzen, hexan, fenoly, propylenglykol, butylenglykol, EDTA, DTPA, APEO, LAS-MES, halogenovaná rozpouštědla, části nebo tkáně mrtvých zvířat, či jakékoliv karcinogenní látky, ani žádné syntetické zvýrazňovače chuti, barvy či vůně.

Biodynamické zemědělství

Minimálně 90% kosmetického výrobku musí tvořit suroviny biodynamického zemědělství.

Netestováno na zvířatech

Produkty nejsou v žádném případě testovány na zvířatech.

Ochrana přírody

Nejen během produkce a zpracování, ale i u obalů ani jiných součástech produktu nesmí být např. žádným způsobem využívány dřeviny vypěstované na jiném kontinentě (např. dřevo tropických dřevin). Důraz je kladen na maximálně efektivní a udržitelný způsob balení produktu (pro balení výrobku je např. zakázáno použití chlóru).

GMO Free

Produkty s certifikací Demeter neobsahují žádné GMO (geneticky modifikované organismy).

 

Naše obaly

U všech obalů vždy preferujeme pouze přírodní materiály. U obličejových krémů se vždy používají místo plastových kelímků výlučně skleněné kelímky. Víčka jsou vyrobena ze dřeva italských buků. Rovněž i obalové kartony, jakož i prospekty jsou vyrobeny výhradně z papírů s certifikací FSC. Tato certifikace zaručuje, že veškeré plochy, které produkují dřevo na výrobu víček, budou opět znovu zalesněny. Většina materiálů je rovněž vytištěna na 100 % recyklovaném papíru.

dienikolai2.jpg

Naše filozofie v péči o pokožku

 

Říká se, že pokožka je zrcadlem duše - přitom je tento náš největší orgán v moderním, hektickém světě často vystavován velkému počtu agresorů, proti nimž se musí chránit.

Vliv na stav naší pokožky nemá jen prostředí, ve kterém pracujeme a žijeme, ale zejména znečištění ovzduší, ultrafialové záření, stres, nedostatek spánku, a osobní životní styl včetně stravy.

 

 


Všechny novinky