Ostropestřec


Litujeme, ale v kategorii Ostropestřec se nenalézá žádné zboží.
Zkuste své hledání začít na úvodní straně.

Ostropestřec (Silybum marianum) je jedno nebo dvouletá bylina patřící do čeledi hvězdicovitých. Poznáme ji podle jejích typických purpurových květů a listů, na kterých se vyskytují bělavé žilky. Květ samotný není lečivý, k léčení se však používají jeho semena, která dozrávají na začátku podzimu.

Čím je ostropestřec známý a k čemu je používaný především, to je jeho schopnost chránit játra. Chrání je před toxikací škodlivými látkami obsaženými v potravě. Používá se tedy zejména k léčbě chorob jater, jako je zánět nebo cirhóza, ale i proti žlučovým kamenům. Je velmi vhodný ke zmírnění následků poškození alkoholem, nebo na onemocnění jakým je psoriáza.

Užívá se na regeneraci cév, jaterních buněk, při křečových žilách a hemeroidech, onemocnění jater, žlučníku, dvanácterníku a sleziny, při kolikách, kamencích a žloutence.

Nejedná se však o zázračný všelék, který vás po spolknutí jedné pilulky zbaví všech vašich potíží. Pokud chceme, aby ostropestřec efektivně účinkoval, je potřeba přípravky z něj brát pravidelně každý den, minimálně po dobu několika týdnů či měsíců, jednotlivé kúry by se měly opakovat třeba 2-3 krát do roka.