Puehr

Nejprodávanější v kategorii Puehr

NUMI TEA Čaj BIO Pu-Erh s čokoládou Více informací Akce EKOPRODUKT NUMI TEA Čaj BIO Pu-Erh s čokoládou Bio NUMI ČAJE oslavují rovnováhu mezi lidmi a Zemí, u šálku lahodného čaje. Numi společnost skrze jednoduché umění čaje vytváří pohodu mysli, těla a duše. Vizí je tvorba čajů, které pomáhají lidem i životnímu prostředí. Díky… 129 od 110 -15%
NUMI TEA Čaj BIO Císařský Pu-Erh Více informací Akce EKOPRODUKT NUMI TEA Čaj BIO Císařský Pu-Erh Bio NUMI ČAJE oslavují rovnováhu mezi lidmi a Zemí, u šálku lahodného čaje. Numi společnost skrze jednoduché umění čaje vytváří pohodu mysli, těla a duše. Vizí je tvorba čajů, které pomáhají lidem i životnímu prostředí. Díky… 129 od 110 -15%

Čaj čínských císařů Pu-Erh čaj je pravděpodobně nejvíce podobný čaji, který Číňané znali již zhruba před 2000 lety. Ve slovníku autora Kuó Pó z roku 350 našeho letopočtu lze najít zmínku o léčivém čajovém nápoji. Tento byl připravován z obrovských zelených listů stlačených do tvaru koláče, které byly poté tak dlouho fermentovány, dokud nezískaly červenohnědou barvu.

Za zdroj Pu-Erh-čaje je pokládán volně rostoucí čajovník druhu „Camellia assamica“, odrůda „dych“ s nevšedně velikými listy. Jeden z předních reprezentantů výzkumu účinků Pu-Erh čaje na lidský organismus, čínský profesor Li Yongkang, jej nazval čajovým stromem Qingamao.


„Praotec čajovník“ tohoto druhu je starý nejméně 800 let, vysoký více než 30 metrů a svůj domov má v čínské provincii Yunnan. Hlavním městem Yunnanu je Kunming s asi 3 miliony obyvatel, který, díky velkému počtu zde sídlících výzkumných ústavů, je pokládán za centrum tradiční čínské medicíny.