ECCE VITA Sencha Fukamushi 70 g

Sencha Fukamushi 70 g (1)

Fukamushi-cha v překladu znamená hluboce spařený čaj (deep steamed). Horká pára se u japonských čajů používá pro zastavení oxidace lístků, čímž se odlišují od většiny čínských čajů. Tento způsob zpracování čaje dokáže… Více informací

 K dodání do 2-5 dnů
340
296 bez DPH
DPH:
15 %
ks
Výrobce:
ECCE VITA
Katalogové číslo:
F03951
EAN:
8594160190456
Záruka:
2 roky
Přidat k porovnání

Fukamushi-cha v překladu znamená hluboce spařený čaj (deep steamed). Horká pára se u japonských čajů používá pro zastavení oxidace lístků, čímž se odlišují od většiny čínských čajů. Tento způsob zpracování čaje dokáže potlačit trpkost v chuti a přidat na sladkých tónech. Naše Sencha Fukamushi byla navíc před sklizní na 5-7 dní zastíněna pro podpoření sladké chuti a výsledné jemnosti. Dlouhá fáze spaření způsobí, že lístky výrazně změknou a začnou se trhat, takže po vysušení čaj obsahuje část lístků ve formě malých částeček a prachu. Takto může nepříliš znalým milovníkům čaje připadat jako čaj nižší třídy, ale opak je pravdou. Navíc jako bonus zákazník získává posílené zdravotní účinky čaje. Díky obsahu malých částic v nálevu dostáváme do těla mnohé látky, které se z lístků nelouhují, např. některé katechiny, vitamíny, vlákninu a chlorofyl, což znásobuje jeho antioxidační účinky na lidský organismus. Pravidelné pití čaje Sencha zvyšuje odolnost pokožky vůči UV záření, dochází ke zlepšení kvality spánku a koncentrace. Pomáhá udržovat zdravé srdce a kosti. Přispívá k regulaci hmotnosti.

Složení:  

Zelený čaj

Užívání:

Zalejte 5-6 čajových lžiček pro každých 200 ml horkou vodou o teplotě 80°C, nechte luhovat po dobu 60 sekund pro první a druhý nálev. Nižší teplota zdůrazní sladkou chuť na úkor jeho svěžesti. Vyzkoušejte různé teploty vody, množství čaje a časy luhování pro nalezení kombinace, která Vám osobně vyhovuje nejvíce.

Obsah: 100 g

Parametry

Složení: Sencha

Forma: Sypaný čaj

Obal: Papírový

Země původu: Čína

Vůně: Sladká

Uživatelská recenze produktu ECCE VITA Sencha Fukamushi 70 g

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů

ECCE VITA Ecce Vita, spol. s r.o.,
Holandská 10
10100 Praha 10
Česká republika


Ecce Vita je dynamická společnost, která již 18 let přináší na trh řadu kvalitních potravinových doplňků nejvyšší kvality. Ve spolupráci s dr. Frejem, který byl zakladatelem společnosti a dalšími holistickými lékaři tak využíváme všechny dostupné a mnohdy tisíce let staré formulace z ajurvedské i čínské medicíny. Tyto znalosti obohacené o znalosti našich babiček a využití síly bylin aplikujeme do všech našich produktů.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Složení: Sencha

Forma: Sypaný čaj

Obal: Papírový

Země původu: Čína

Vůně: Sladká