SOIL ASSOCIATION


Litujeme, ale v kategorii SOIL ASSOCIATION se nenalézá žádné zboží.
Zkuste své hledání začít na úvodní straně.

Nezávislá organizace Soil Association byla založena už v roce 1946 skupinou farmářů, vědců a specialistů na výživu. Dnes je to největší a nejuznávanější organizace ve Velké Británii, která se zabývá kontrolou a certifikací produktů pocházejících z ekologického zemědělství. Vedle potravin můžete její logo najít také na kontrolované přírodní kosmetice a na textilu.

Soil Association je unikátní certifikace která vyžaduje plnění velmi přísných podmínek. Od roku 2002 musí zájemci o certifikaci prokázat původ používaných surovin a dodržet náročné požadavky na jejich zpracování a výrobu výsledného produktu.

Podmínkou získání certifikace je použití bio certifikovaných surovin. Tam kde to není možné, pak minimálně 70% přírodních složek musí být v bio kvalitě (pocházet z certifikovaného ekologického zemědělství). Na každém výrobku musí být uvedeno výrazné upřesnění – není-li tomu tak, je obsah certifikovaných složek vyšší než 95%.

Kromě výše uvedeného, certifikace Soil Association potvrzuje, že produkty:

  • nejsou testovány na zvířatech a neobsahují živočišné složky
  • neobsahují parabeny (Parabeny jsou skupinou chemických látek široce užívaných jako konzervační činidla v kosmetice a farmaceutickém průmyslu. Mohou vyvolávat alergii a studie na zvířatech prokázaly jejich estrogenní aktivitu).
  • neobsahují geneticky modifikované organismy
  • neobsahují ani SLS (sulfáty) a SLES (etoxilované sulfáty)
  • neobsahují petrochemikálie

 

V našem internetovém obchodě můžete zakoupit přírodní kosmetiku s tímto logem od společnosti BENTLEY ORGANIC, SKIN BLOSSOM a ESSENTIAL CARE