ORGANIC INDIA Tulsi se zeleným čajem a ašvagandou BIO, 25 sáčky - Bio

BIO Tulsi se Zeleným čajem 25 x 1,74 g (1)
USDA FAIRTRADE

Spojením antioxidantů ze zeleného čaje a dvou adaptogenů jakými jsou „královna bylin“ Tulsi a indický ženšen Ašvaganda vznikl čaj plný energie, vitality a antioxidantů. Tento čaj nejen výborně chutná, dodává energii po celý… Více informací

 K dodání do 2-5 dnů 
140
122 bez DPH
DPH:
15 %
ks
Výrobce:
ORGANIC INDIA
Katalogové číslo:
F09220
EAN:
0801541514892
Hmotnost:
0,1 kg
Další v kategorii:
BIO Čaje, Přípravky na stres a nervozitu, ORGANIC INDIA, Tulsi, Bylinné čaje v nálevových sáčcích, Bylinné čaje ORGANIC INDIA
Přidat k porovnání

 

Spojením antioxidantů ze zeleného čaje a dvou adaptogenů jakými jsou „královna bylin“ Tulsi a indický ženšen Ašvaganda vznikl čaj plný energie, vitality a antioxidantů. Tento čaj nejen výborně chutná, dodává energii po celý den, ale ulevuje od stresu a pomáhá regenerovat duševní síly.

Detail

Tento organický bylinný čaj s kofeinem je ideální kombinací lahodné chuti a zdravotních účinků všech obsažených bylin.

Tulsi, také známá jako Bazalka Posvátná (Ocimum sanctum), považována za "Královnu bylin.“ se tradičně pěstuje v hliněném hrnečku v každém rodinném domě nebo na zahrádce a je uctívána pro své léčivé účinky. První zmínky o pozoruhodných vlastnostech byliny Tulsi, značně zlepšující životy lidí, se objevily již ve starověkých indických písmech, které jsou více než 5 000 let staré. Bylina Tulsi zvyšuje obranyschopnost lidského těla a často bývá označována jako „elixír života“. Tulsi lidskému tělu napomáhá upevňovat imunitu a poskytuje podporu během rýmy a nachlazení. Tulsi je také silným antioxidantem, napomáhá organismu obrnit se proti stresovým situacím a obsahuje tolik prospěšné adaptogeny.

Vitánie snodárná (Withania somnifera), známá jako Ašvaganda což znamená „koňská síla“. Říká se jí také indický ženšen, jelikož jsou její vlastnosti podobné vlastnostem korejského nebo sibiřského ženšenu. Ašvaganda patří k adaptogenním rostlinám a její historie použití je známá především v ájurvédě již tisíce let. Má pozitivní vliv na duševní zdraví a kognitivní činnost, zlepšuje koncentraci. Pozitivně také působí v případě únavy a stresu. Podporuje růst svalů, zlepšuje výdrž, dodává vitalitu a energii. Kromě těchto nejvíce ceněných vlastností podporuje také normální činnost kardiovaskulárního, reprodukčního (je skvělé afrodiziakum) a dýchacího systému.

Zelený čaj (Camelia sinensis) který mimo jiné podporuje činnost srdce a energetický výdej, také napomáhá spalovat tuky a je i ideálním čajem na osvěžení.

Obsah: 25 sáčků

Parametry

Složení: Bazalka

Uživatelská recenze produktu ORGANIC INDIA Tulsi se zeleným čajem a ašvagandou BIO, 25 sáčky - Bio

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů

ORGANIC INDIA
Plot No. 266
Faizabad Road
Kamta
Post Chinhat Lucknow-227105
Indie
www.organicindia.com


Z vlasti ájurvédy...

Indie je domovem ájurvédy, která je známá jako spolehlivý zdroj znalostí o opravdu přírodním způsobu léčení. Linie bylinných léčivých výrobků firmy Organic India je tedy založena právě na tomto starodávném umění a její rostlinné produkty jsou stále více žádané po celém světě.

O firmě Organic India

Společnost Organic India produkuje široký sortiment certifikovaných přírodních produktů té nejvyšší kvality. Nabídka čítá celou řadu specializovaných bio bylinných doplňků stravy. Jak název napovídá, jsou všechny obsažené léčivé rostliny v bio kvalitě a výrobky neobsahují žádné přídatné látky.

V září roku 1997 Papaji (což je přezdívka indického gurua H. W. L. Poonjaye) opustil svou fyzickou podobu a s jeho smrtí opustila většina lidí i jeho filozofii. Zůstal jen Bharat Mitra, původem z Izraele, a s ním skupinka věrných z celého světa, kteří se rozhodli, že v Indii vybudují obchodní značku. A protože nebyli spokojení s kvalitou bylin dostupných na trhu, začali si je sami pěstovat a uchovávat.

V roce 1998 jim Štěstěna přihrála do cesty dr. Narendru Singha, který na základě svých obsáhlých výzkumů napsal knihu o rostlině tulsi s názvem Tulsi, matka přírodní medicíny (tulsi je druh bazalky a v Indii je považována za posvátnou). Spolupracoval přitom s dr. Yamunou Hoette z Německa a dr. Ralphem Millerem z Kanady. Dr. Singh zasvětil svůj život studiu a výzkumu ájurvédských bylin, jejich lékařské hodnotě a možnostem využití.

Úspěšná spolupráce firmy Organic India a dr. Singha vyústila ve vznik lahodné a zdravé kolekce Tulsi Tea a řadě Herbal Medicines, které jsou založeny na jeho výzkumu a klinických studiích. Dr. Singh těmito bylinnými léky po dobu více než čtyřiceti let úspěšně léčil tisíce pacientů.

Firma začala s první velkou kultivací a pěstováním tulsi tím, že oslovila farmáře poblíž města Azamgarh v provincii Uttar Pradesh, což je místo, kde žili předkové dr. Signha. A protože Organic India měla zájem o ty nejkvalitnější byliny, rozhodla se pěstovat a využívat pouze bio tulsi a bio byliny. Důvodem bylo především to, že když se začali zajímat o zemědělský svět Indie, odhalili hrozivý fakt, že tamní pěstování rostlin je pod vlajkou takzvané zelené revoluce zatíženo chemickým průmyslem a masivním ničením přírody.

V roce 2001 otevřela firma první dceřinou společnost v USA, aby mohla nabízet své produkty lidem ze Severní Ameriky. Vznikla tak společnost Organic India USA. V roce 2005 vznikla nová dceřiná společnost v Izraeli.

Rozrůstající se políčka

Organic India je celosvětově známa jako společnost vyrábějící a prodávající potravní doplňky, jídlo a zdravé výrobky té nejvyšší kvality.

Nedávno firma rozšířila své pěstování o všechny druhy raw zemědělských produktů. Jejich zemědělské projekty jsou nyní rozšířeny po celé Indii například ve státech Uttar Pradesh, Rajasthan, Gujarat a Madhya Pradesh. Nyní Organic India pěstuje své rostliny na přibližně 50 000 akrů certifikované bio půdy.

Obchodování s bio produkty

V současnosti jsou produkty Organic India k dispozici napříč Indií a také za jejími hranicemi - v USA, v Evropě, Velké Británii, Izraeli, Austrálii a Japonsku. Zástupci společnosti však dále aktivně vyhledávají možnosti rozšíření své distribuce a nových obchodních kontaktů po celém světě.

Papajiho duchovní odkaz

A přitom všem nezapomnají na odkaz Srí H. W. L. Poonjaye, jenž byl inspirací tohoto obchodního nápadu, a šíří jej dále pod názvem Truth and Self Realization v místě Lucknow. Tam se usazují lidé, aby zde žili a nezávisle pracovali. Pár z nich, například Prashanti de Jager, ájurvédský terapeut, nebo Bharat Mitra (Yoav Lev), prezident společnosti Organic India Pvt. Ltd., v tomto místě začínalo tak, že vybudovali malé obchůdky s ájurvédskou bylinnou léčbou určenou právě pro lidi přicházející do Lucknowu, a teprve potom se jejich obchod rozrostl za hranice tohoto místa. 

V roce 2006 se firma přejmenovala na Organic India Private Limited.

Výrobky Organic India

Kapsle potravních doplňků jsou vyrobeny bez použití živočišných složek, takže jsou vhodné i pro vegany. Tyto doplňky stravy mohou účinně pomoci s celou řadou zdravotních problémů od posílení imunity přes detoxikaci oraganismu až po srovnání hormonální hladiny u žen.

Produkty jsou 100% přírodní a splňují nejpřísnější mezinárodní standardy: ISO 9001: 2000 - celosvětový certifikát kvality, ECOCERT - evropský certifikát organické kvality, GMP - správná výrobní praxe, USDA Organic - certifikát amerického Ministerstva zemědělství o organické kvalitě, SQF - bezpečné kvalitní potraviny, HACCP - systém kritických bodů. Produkty jsou v košer kvalitě.

Čaje tulsi

Firma Organic India prodává posvátné tulsi jako lahodný bylinný čaj, který pozitivně ovlivňuje zdraví a dobrou životní pohodu. K dostání jsou čtyři exotické a jemnné směsi, jež zahrnují Original Tulsi, Tulsi Green Tea, Tulsi Ginger a Tulsi Chai Masala. Pět dalších a nových výrobků pak přináší Tulsi Sweet Rose, Tulsi Sweet Lemon Tea, Tulsi Jasmine Green Tea, Tulsi Mulethi a Tulsi India Breakfast Tea.

Nově jsou také k dispozici ochucené čaje Tulsi Sweet a jejich varianty bez cukru Sugar-Free and Good for Diabetes: chutná směs tulsi, která je vhodná i pro diabetiky, neobsahuje cukr a je slazena přírodním sladidlem.

Bio bylinné přípravky v kapslích

V této řadě lze najít účinné bylinné přípravky, které jsou ověřeny tisíciletími používání a jejichž názvy jsou již symbolické, například Triphala, Shatawari, Amalaki, Ashwagandha či Brahmi, a řadu nových výrobků zaměřených přímo na funkci jednotlivých orgánů.

Sirupy

Organic India jako první na světě nabízí sirupy vyráběné z celých bylin a koncentrované cukrové třtiny. Při výrobě se nepoužívají škodlivé chemikálie, pesticidy ani insekticidy, umělá barviva ani umělé chemické složky. V současnosti nabízí firma pět sirupů - na PMS a menstruační problémy, na posílení imunity, na zdravá játra, dále sirup jako přírodní zdroj vápníku pro silné kosti a zuby a také multivitaminový sirup.

Bio Chyawanprash

Tento vynikající produkt, jejž Organic India nabízí v bio kvalitě, je vyráběn z bio surovin s mocným účinkem. Recept vymysleli starodávní mudrci žijící v himálajských horách. Chyawanprash má omlazující účinky, výborně energetizuje organismus a pomáhá nabudovat silný imunitní systém. Ne náhodou se mu přezdívá Elixír života.

Léčivé ghí

Kravské ghí (ghee) má nesmírně dlouhou a bohatou historii. V indické kuchyni se používá už po celá tisíciletí a jeho stopy vedou až do doby 6 500 let před Kristem, kde byly jeho zbytky nalezeny v hliněných nádobách. Obecně je považováno za nejlepší tuk k  vaření. Připravuje se z čistého a čerstvého kravského mléka a pro jeho získání se postupuje dle tradičních standardů, nejen co se týče výroby, ale také během chovu krav, jež nesmějí být vystaveny stresu a musejí žít v čistém životním prostředí. Zvířata jsou krmena výhradně surovinami z lokálních farem a musejí mít k dispozici neustále čerstvou vodu. To vše zaručuje, že si klasické ghí podrží všechny své mimořádné vlastnosti.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Složení: Bazalka

Nastavení cookies

Co jsou to cookies?

Soubory cookies a další technologie nám pomáhají zlepšovat naše služby, pomáhají nám analyzovat výkon webu a umožňují nám pomáhat zákazníkům ve výběru správného zboží. V nastavení si můžete vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.

Přečtěte si naše zásady o zpracování osobních údajů

Nastavte si, jaké chcete používat cookies
Technické (nutné)
Nezbytné cookies pro správné fungování našeho webu.
vždy aktivní

Tyto cookies jsou nezbytně nutné pro správnou funkci webu - zajišťují správné zobrazení, odesílání formulářů, vkládání zboží do košíku a podobně. Technické cookies není možné vypnout. 

Statistické
Sledování návštěvnosti a chování na webu nám pomáhá zlepšovat naše služby.
Preferenční
Abychom vám mohli nabídnout to, co vás zajímá a pamatovali si vaše předvolby.

Díky preferenčním cookies vám můžeme přizpůsobit obsah našich stránek a zobrazovat produkty, o které máte zájem. Procházení webu vám ulehčíme tím, že si budeme pamatovat vaše předvolby - např. obsah košíku, přihlášení nebo jazykové předvolby. Používání webu bude pro vás snazší a pohodlnější. 

Marketingové
Pro zobrazení pouze relevantní reklamy. Objem reklamy zůstává stejný.

Marketingové cookies využívají naši partneři k zobrazování relevantní reklamy na základě vašich preferencí. Tato personalisovaný obsah se může zobrazovat na webech třetích stran, které využívají naši partneři k zobrazování reklamních sdělení. Pokud nedáte souhlas s použitím marketingových cookies, objem reklamy zůstane stejný, ale bude se vám zobrazovat nezajímavý obsah. 

Nastavení cookies

Co jsou to cookies?

Soubory cookies a další technologie nám pomáhají zlepšovat naše služby, pomáhají nám analyzovat výkon webu a umožňují nám pomáhat zákazníkům ve výběru správného zboží. V nastavení si můžete vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.

Přečtěte si naše zásady o zpracování osobních údajů